فراخوان «یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان» منتشر شد

«یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان» با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و با همکاری دفتر موسیقی و بنیاد رودکی، در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار خواهد شد.

در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای ابوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، گیتار کلاسیک، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره در قالب سه گروه سنی «الف» (۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲) برگزار خواهد شد؛ متقاضیانی که سن آنان از ۱۵ سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

همچنین، در حوزۀ موسیقی دستگاهی، بخش ویژه‌ای برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی در نظر گرفته شده است. در این بخش خوانندگان و نوازندگان سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی (تار، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی)، با سقف سنی ۲۹ سال، مجاز به شرکت هستند. شرکت‌کنندگان باید حداقل به یکی از روایت‌های معتبر و شناخته‌شده از ردیف موسیقی ایرانی ــ که به‌طور رسمی منتشر شده باشد ــ تسلط و احاطۀ کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی، بر اساس نظر هیئت داوران، به اجرای بداهه نیز بپردازند. شرط حضور در این بخش، پذیرفته‌شدن در مرحلۀ نهاییِ یکی از بخش‌های موسیقی دستگاهی در این دوره از جشنواره، و اعلام آمادگی در فرم ثبت نام، است؛ نفرات برگزیدۀ دوره‌های پیشین این جشنواره (نفرات اول تا سوم در بخش‌های مختلف موسیقی دستگاهی) نیز می‌توانند، با تکمیل فرم مندرج در همین فراخوان، آمادگی و درخواست خود برای شرکت در این بخش را اعلام کنند.

این جشنواره در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحلۀ اول باید رپرتوارِ مشخص‌شده برای هر بخش به صورت تصویری ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۳۱/۴/۱۳۹۶) به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت‌های داوری، از منتخبین برای شرکت در مرحلۀ نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره (شهریور ۱۳۹۶، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد.

برای اطلاع از جزئیات به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران www.nay.ir رجوع کنید.

Powered by WPeMatico

مهدی یراحی در اعتراض به هوای آلوده اهواز، گرد و خاک به پا کرد

پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه، کنسرت مهدی یراحی با اجرای قطعات آلبوم جدید، برگزار شد. همچنین بخشی از این اجرا به بحران هوای اهواز اختصاص داشت.

این کنسرت با اجرای قطعه «آیینه قدی» آغاز شد. این آهنگ با یک پرفورمنس جالب همراه بود که توجه تماشاچیان را جلب کرد.

اما شاید مهم‌ترین بخش این کنسرت به مردم اهواز اختصاص داشت. مهدی یراحی و اعضای گروه به یاد ریه‌های گرفته مردم اهواز ماسک به صورت زدند و دو مرد که به گل و خاک آغشته شده بودند نیز آن‌ها را همراهی می‌کردند.

یراحی بعد از اجرای این قطعه، ضمن خوش آمد گوئی به مردم، از سروش کریمی که کارگردانی پرفورمنس این اجرا را به عهده داشت تشکر کرد.

اشک و بارون،شکنجه کن منو، مجسمه، من علمک، تو برمیگردی، نگو نگفتی، عطر تو، نگو نگفتی، شال گردن، سرزمین من و نفس، از خودت خبر بیار و سرما نزدیکه از دیگر قطعاتی بودند که اجرا شدند.

در این اجرا مهدی یراحی میزبان افشین یداللهی، امید جامع،مهمان امیر عظیمی، آرون حسینی، وحید پویان، امیر حسین رسام، رضا شاهین، اسحاق اسد بیگی،سعید هاشمی و سعید سام بود.

مهرداد احمدزاده (نوازنده کیبورد و همخوان)، اکبر شهریاری (نوازنده پرکاشن)، مجید رضاپور (نوازنده درامز)، عظیم روحانی (نوازنده گیتار نایلون)، علی افلاطونی (نوازنده لیدگیتار)، حامد حمیدزاده (نوازنده گیتاربیس)، امیر فقیه (سمپلر)، مهبد شفیع‌نژاد (کیبورد)، مرسل وطنی (ساکسفون) و مرتضی کریمی (عود) اعضای گروه مهدی یراحی در این برنامه بودند.

این اجرا طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی و به همت موسسه رویال هنر پارس و تهیه کنندگی مجید عبدی برگزار شد.

منبع عکس وخبر  رسانه نوا

Powered by WPeMatico

آخرین کنسرت «اشارات نظر» میلاد درخشانی برگزار شد

شامگاه جمعه ۲۰ اسفندماه میلاد درخشانی به همراه نوازندگان گروه خود در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت.

این نوازنده و آهنگساز که فعالیت خود را با موسیقی ایرانی و نواختن تار و عود آغاز کرد، در این برنامه به اجرای قطعاتی پرداخت که در چند سال اخیر ساخته و در آن ها تلفیقی از موسیقی پاپ، راک و جز شنیده می‌شود.

در کنسرت “اشارات نظر” میلاد درخشانی، خواننده و نوازنده عود و گیتار؛ رضا تاجبخش، گیتار بیس و پیانو؛ مصطفی شعبانی،کلارینت و ساکسیفون؛ صالح کیوان، نوازنده درامز؛ امیرعلی رحمانی، پرکاشن؛ محمد شریعت نوازنده کیبرد و پدرام درخشانی نوازنده سنتور حضور داشتند.

برنامه با اجرای قطعه‌ای بی‌کلام آغاز شد که با شور و حال بسیار، نوای ایرانی عود را در کنار سازهای غربی به گوش شنوندگان می‌رساند. پس از آن درخشانی گیتار را به دست گرفت تا ترانه “آرزو” را بر اساس شعری از فصیح الزمان شیرازی اجرا کند.

قطعه “بشنو” با ترانه‌ای از کیان پورتراب در حالی اجرا شد که این خواننده در سالن حضور داشت و درخشانی از همکاری مجدد آنها در آلبوم بعدی خود خبر داد. این قطعه در میان استقبال پرشور تماشاگران به پایان رسید و پس از آن نوبت به اجرای ترانه “قفس” رسید. تا این قسمت از کنسرت آنچه اجرا شد قطعاتی بود که پیش از این در آلبوم اشارات نظر شنیده شده بود و با مشارکت حاضران در سالن همراه می‌شد، اما قطعه بعدی که به اجرا درآمد اثری متعلق به آلبوم جدید درخشانی بود که  مخاطبان برای اولین بار آن را می‌شنیدند.

این قطعه با نام “دیوار” و بر اساس شعری از حسین منزوی در حالی اجرا شد که بر روی پرده نمایش، فیلمی مربوط به دیوار برلین و خراب کردن آن پخش می‌شد و میلا درخشانی چنین می‌خواند “مــن راه تو را بسته ، تو راه مرا بسته- امید رهایی نیست وقتی همه دیواریم” .

قطعه بی‌کلام “خواب کودکی” با دو نوازی گیتار و کلارینت آغاز شد و سپس توسط سایر اعضای گروه ادامه یافت. برای اجرای قطعه بعدی درخشانی از همه تماشگران خواست تا او را در اجرا همراهی کنند و به این ترتیب ترانه “تو خداوند منی” اجرا شد.

با ورود پدرام درخشانی به صحنه و رفتن همه نوازندگان، فرصتی برای تک نوازی سنتور فراهم شد و پس از آن بار دیگر نوازندگان به صحنه بازگشتند تا قطعه بی‌کلام ” بزم بی‌جانان” اثر پدرام درخشانی را که چند روزی از انتشار آلبوم آن می‌گذرد اجرا کنند.

در زمان اجرای قطعه ” از آخرین دیدار” رضا تاجبخش پیش از آنکه نوبت به نواختن او برسد، شروع به فیلمبرداری از صحنه کرد تا برای هواداران اینستاگرامی خود کنسرت live تدارک ببیند. برای اجرای قطعه بعدی بیشتر نوازندگان صحنه را ترک کردند و امیرعلی رحمانی با ساز هنگ‌درام به جلوی صحنه آمد تا با همراهی عود درخشانی به اجرای قطعه‌ای بی‌کلام بپردازد. این ساز که سال ۲۰۰۰ توسط دو نوازنده سوئیسی اختراع شد هنوز برای بسیاری از مخاطبان ایرانی نا آشنا است و حضور آن روی صحنه تماشاگران را شگفت‌زده کرد.

“تو مرو” و “برف” قطعات دیگری بودند که اجرا شدند و پس از آن نوبت به معروف‎ترین اثر میلاد درخشانی با نام “اشارات نظر” رسید. این قطعه که حدود ۱۰ سال پیش ساخته شده و با صدای خواننده دیگری در فضای مجازی منتشر شده بود، سرانجام در سال ۹۳ به صورت رسمی و با صدای میلاد درخشانی در آلبومی با همین نام منتشر شد.

اما اجرای این قطعه در کنسرت شب گذشته تفاوت‌هایی با اجرای اصلی داشت. رضا تاجبخش که سالها پیش تنظیم این قطعه را برای چندین ساز انجام داده بود پشت پیانو نشست تا به همراه گیتار میلاد درخشانی، بدون هیچ تمرین قبلی، به اجرای دو نفره بپردازند. قطعۀ ” اشارات نظر” که قبلا استقبال مخاطبان را در پی داشت، این بار هم با هم‌نوایی آنها اجرا شد.

سرانجام این برنامه با حضور مجدد پدرام درخشانی بر صحنه و اجرای قطعه “یارم یارم” در میان تشویق‌های پر هیجان تماشاگران به پایان رسید.

منبع نوای فارس

Powered by WPeMatico

«سالار عقیلی» به خوزستان می‌رود

برای برگزاری کنسرت در منطقه آزاد اروند
«سالار عقیلی» به خوزستان می‌رود

خواننده سرشناس موسیقی ایرانی، برای برگزاری کنسرت به خوزستان سفر می‌کند. «سالار عقیلی» خواننده قطعه مشهور «وطنم» در آخرین روزهای سال ۱۳۹۵، در منطقه آزاد اروند به اجرای زنده آثار محبوب خود می‌پردازد.

این کنسرت روز یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ در سالن نمایشگاه بین‌المللی منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد و بلیت‌های آن از طریق سایت ۴۰۴۷٫ir با امکان انتخاب صندلی به فروش خواهند رسید.

تهیه‌کنندگی کنسرت سالار عقیلی در منطقه آزاد اروند را «محمد کنعانی» و «سید رضا میوه‌چین» بر عهده دارند که پیش از این کنسرت‌های هنرمندان دیگری از جمله علیرضا قربانی، احسان خواجه‌امیری، فرزاد فرزین، سیروان خسروی، بابک جهانبخش، مازیار فلاحی و… را بر عهده داشته‌اند. همچنین موسسه «مژده قاصدک اروند» به عنوان برگزارکننده و «کافه رستوران آکواریوم» به عنوان حامی مالی در برگزاری این کنسرت نقش داشته‌اند.

از سالار عقیلی اخیراً آلبوم‌هایی چون «میهن»، «از جان و از دل»، «تو کیستی»، «از تنهایی گریه مکن»، «قافله‌سالار عشق» و… منتشر شده‌اند. همچنین تیتراژ سریال‌هایی چون «معمای شاه» و «تبریز در مه» از جمله آثار موفق این خواننده موسیقی اصیل ایرانی به حساب می‌آیند.

منطقه آزاد اروند در شمال‌غربی خلیج فارس، جنوب‌غربی استان خوزستان و در محل تلاقی اروندرود و کارون واقع شده است.

Powered by WPeMatico

هدیه گروه کروم در کنسرت تهران به مخاطبانش

هدیه گروه کروم در کنسرت تهران به مخاطبانش
گروه کروم که پیش ازاین با انتشار تک آهنگ پل و بیمار پا به عرصه موسیقی گذاشته بودند
بعد از بازتاب های درخور وشایسنه ای که از طرف مردم دریافت کردند و دانلود بیش از ۱ میلیون تک آهنگ بیمار ، ۱۹ اسفندماه در سالن پردیس چارسو به روی صحنه خواهند رفت .
همچنین آلبوم جدید این گروه هم زمان با کنسرت تهران پخش و به عنوان هدیه به حضار اهدا خواهد شد .

 

Powered by WPeMatico

اثر جدید محسن چاوشی برای «خندوانه» منتشر شد

اثر جدید محسن چاوشی برای «خندوانه» منتشر شد
رامبد جوان: صحبت‌های مطرح شده علیه چاوشی فقط از حسادت ناشی می‌شود
اثر جدید محسن چاوشی پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان سرانجام شب گذشته روی آنتن شبکه نسیم رفت.

قطعه «زندان» دیشب در قالب موزیک ویدئو و تک آهنگ با موسیقی و صدای چاوشی و شعری از مولانا منتشر شد تا دوستداران این خواننده پس ازمدت‌ها شاهد انتشار اثری جدید از این خواننده باشند.

رامبد جوان پیش از پخش این اثر، دقایقی درباره آن سخن گفت و توضیح داد: «کسانی که طرفدار چاوشی بودند اصرار داشتند که این اثر زودتر منتشر شود؛ ولی سعی ما بر این بود که ویدئوی این هدیه محسن چاوشی در بهترین کیفیت منتشر شود و در خور شأن شعر حضرت مولانا و ساخته چاوشی عزیز باشد. بالاخره این اتفاق افتاد. از همه تیم تشکر می‌کنم. بارها برای این اثر ویدئوهایی ساخته شد که مورد تائید هیچ‌کدام از ما نبود ولی ویدئوی نهایی را همه با هم دوست داشتیم.»

تهیه کننده خندوانه همچنین گفت: «در روزهای گذشته صحبت‌هایی در مورد توانایی‌های محسن چاوشی و قدرت خواندن و توانمندی‌هایش عنوان شد. ولی من فکر می‌کنم در همه این سال‌ها محسن چاوشی به قدری حال ما را با آثارش خوب کرده و توانایی‌هایش را به اثبات رسانده که با این سخنان حتی ذره‌ای هم نباید حال ما گرفته شود و اصلاً نباید به آن توجهی کرد. از محسن چاوشی و طرفدارانش می‌خواهم که درباره این مسائل و این صحبت‌ها کاملاً همه چیز را نادیده بگیرند چون این اظهارات فقط و فقط از حسادت و قد کوتاه بعضی‌ها ناشی می‌شود.»

پیام محسن چاوشی به مردم ایران نیز در بخشی از برنامه توسط رامبد جوان خوانده شد که متن آن به شرح زیر است:

«سلام
شادی موضوع عجیب و عزیزی‌ است، همان قدر که اندوه عجیب و عزیز است و حتماً همه می‌دانیم که چه فرقی با غم دارند. امیدوارم و آرزومندم که از دل همه مردم، غم همیشه به دور باشد و شادی‌های اصیل برایشان روز افزون. مثلاً من همیشه خودم کیف می‌کنم و ته دلم قنج می‌رود که بهترین مخاطبان جهان را دارم و از همین جا دست تک‌تکشان را می‌بوسم و تشکر قلبی می‌کنم که همیشه‌ی خدا کنارم بودند و مگر می‌شود قدرشان را ندانم؟ قطعه زندان نه شاد است نه غمگین، حال محض است. مثل وقتی که دوستان خوب کنار هم و با هم کیف و حال می‌کنند و ذوق دارند همیشه از دیدن و معاشرت با هم. مثل من که با رامبد جوان همیشه کیف کردم و همین موسیقی را هم با هم انتخاب کردیم و الحق که فکر می‌کردم فقط من آدم وسواسی هستم اما رامبد هم دست کمی از من ندارد و همین بود که تصمیم گرفتیم بهترین اتفاق بیفتد. طرب ریشه در موسیقی و شعر و فرهنگ ما دارد، جا و حال خاصی‌ است. هر وقت خیلی خیلی حالتان خوب بود و به قول خودمان روی هوا بودید و کسی پرسید چرا و شما نتوانستید جواب چرایش را بدهید، بدانید حالتان طرب اندر طرب است. حالتان همیشه به طرب و کیف و خوشی. اگر با طرب به زندگی نگاه کنید نه غم چیزی را می‌خورید نه چیزهای یومیه‌ی بی‌خود و گذرا خوشحالتان می‌کند.

رامبد جان اول به خودت، بعد به همه مهمان‌های برنامه‌ات و بعد نسبت به تک تک ملت عزیز ایران عرض ادب می‌کنم و باز هم ممنونم به خاطر همه آنچه که شما هستید. خواستم بگویم چاکر همه، دیدم قشنگ نیست. مخلص همه شما هستم.

با خلوص خشوع و ادب
ارادتمند محسن چاوشی»

چاوشی پیش از این درباره قطعه «زندان» گفته بود: «همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، شعر و ملودی خنداونه که از اشعار مولانا است، شاد است اما موضوعش مرگ است. تنظیم و میکس این قطعه توسط خودم انجام شده و عادل روح‌نواز نیز به عنوان نوازنده گیتار در این قطعه مرا همراهی کرده و پس از این کار، فرمت آثارم تا حدودی تغییر خواهد کرد.»

Powered by WPeMatico

موزیک ویدیو شاید با صدای بابک جهانبخش منتشرشد

ابک جهانبخش که  پیش  از  این  تک آهنگ شاید  را در آلبوم اخیر  خود  به نام حالم خوبه منتشر کرده بود

پس  از  تهیه و اخذ  مجوزهای لازم موزیک  ویدیو  این قطعه  ماندگار را نیز منتشر کرد

می  توانید  با سه  کیفیت  آن  را  از  موسیقی ایرانی دریافت  کنید

دانلود با کیفیت ۷۲۰

دانلود با کیفیت ۳۶۰

دانلود با کیفیت ۱۸۰

Powered by WPeMatico

سیروان خسروی سایت فروش بلیت مطرح را به اختلال انداخت !

پیام سلطان زاده – موسیقی ایرانی :سیروان  خسروی  که  روز گذشته  با انتشار خبری مبنی بر شروع بلیت فروشی کنسرت ۲۵ و  ۲۶  اسفندماه  در  تهران  از  امروز چهارم اسفند ماه در  سامانه ایران کنسرت  به حامیان خود  خبر  داده بود  با استقبالی  کم  سابقه روبه رو شد و امروز راس ساعت ۱۷  هم زمان با آغاز بلیت فروشی در کمتر  از ۱ ساعت هر ۸۰۰۰ بلیت کنسرت این خواننده به پایان رسید .

این درحالی  بود که  در اتفافی بی سابقه سایت ایران کنسرت با  ورود  بیش اندازه حامیان  این خواننده دچار اختلال شده بود و پس چند ساعت این شرکت  خطر هرگونه  هک و حمله سایبری  را  تکذیب کرد .

photo_2017-02-22_20-57-17

سیروان خسروی بعد ازثبت این رکورد  در صفحه  شخص خود نوشت:

با اینکه سایت دچار مشکل شده بود تو یک ساعت کل بلیتهاى ۴ سانس فروش رفت.
واقعا هنوز شوکه هستم. دمتون گرم
Sold Out!

s

نویسنده : پیام سلطان زاده

Powered by WPeMatico

چهارمین آلبوم «مهدی یراحی» منتشر شد

آلبوم “آینه قدی” چهارمین آلبوم رسمی مهدی یراحی از صبح امروز به صورت رسمی در سراسر کشور توزیع شده است و مراسم رونمایی و جشن امضای آن نیز، عصر امروز – سه شنبه ۱۹ بهمن – از ساعت ۱۵ در مرکز همایش و گالری دیپلماتیک “اکو” برگزار خواهد شد.

به گزارش موسیقی ایرانی به نقل از هنر آنلاین ؛ این آلبوم در ده قطعه به نام‌های: آینه قدی، نفس، شال گردن، بی دفاع، تو که می‌رفتی، همین ساعت، بی‌سرزمین، مغلوب، سرما نزدیکه و نگو نگفتی، منتشر شده است که ترانه‌های آنرا روزبه بمانی، امیرعلی بهادری، آرش مهرابی، رضا شاهین و امیرحسین مساح سروده‌اند.

مهدی یراحی، امیر علی بهادری، احسان نی‌زن، وحید پویان و اسحاق اسدبیگی ملودی‌های “آینه قدی” را ساخته‌اند و در بخش تنظیم و میکس و مسترینگ این آلبوم نیز نام‌هایی چون: هومن نامداری، کوشان حداد، پیمان میرزایی، سعید زمانی، اسحاق اسدبیگی و… به چشم می‌خورند.

مجید عبدی تهیه کننده چهارمین آلبوم رسمی “مهدی یراحی” است و این آلبوم تحت امتیاز شرکت “رویال هنر پارس” روانه بازار موسیقی کشور شده است و “پخش دنیای هنر” نیز وظیفه توزیع آنرا در بازار موسیقی کشور بر عهده دارد.

آلبوم “آینه قدی” در مدت زمان کوتاهی که برای پیش فروش اینترنتی روی سایت‌های فروش آنلاین قرار گرفته بود، رتبه نخست پیش فروش اینترنتی را از آن خود کرد و یراحی در گفتگویی کوتاه از این اتفاق که به گفته خودش نشان‌دهنده احترام مخاطبانش به حقوق مادی و معنوی صاحبان آثار هنری و قانون کپی‌رایت است، ابراز خرسندی و از آن‌ها قدردانی کرد.

مهدی یراحی تاکنون چهار آلبوم به نام‌های “منو رها کن” (۱۳۹۰)، “امپراطور” (۱۳۹۲)، “مثل مجسمه” (۱۳۹۴) و “آینه قدی” (۱۳۹۴) را در بازار موسیقی کشور منتشر کرده است.

کاورهای این آلبوم را در ادامه به صورت اختصاصی از موسیقی ایرانی مشاهده نمایید.

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi POSTER

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (17)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (11)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (12)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (6)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (6)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (5)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (16)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (10)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (4)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (15)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (9)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (3)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (14)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (8)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (2)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (13)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (7)

Mehdi Yarrahi - Ayeneye Ghaddi (1)

Powered by WPeMatico