آلبوم مسافر با صدای مرحوم «خسرو شکیبایی» منتشر شد

آلبوم موسیقی «مسافر» با صدای زنده‌یاد «خسرو شکیبایی» با محوریت اشعار «سهراب سپهری»؛ و به آهنگسازی و تنظیم «محمد رضا احمدیان» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» روز یکشنبه ۲۲ اسفند منتشر می‌شود.

آلبوم موسیقی «مسافر» با صدای زنده‌یاد «خسرو شکیبایی» با محوریت اشعار «سهراب سپهری»؛ به آهنگسازی و تنظیم «محمد رضا احمدیان» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت «ایران گام» و همچنین با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «شهنازی» روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه جاری توسط شرکت پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر می‌شود و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار خواهد گرفت.

زنده‌یاد «خسرو شکیبایی» در این اثر موسیقایی به عنوان راوی اشعار «سهراب سپهری» را قرائت می‌کند و در واقع آخرین اثر این هنرمند به شمار می‌رود که برای نخستین بار منتشر می‌شود؛ این اثر در همان سال‌ها و همزمان با تولید آثار دیگر این بازیگر سرشناس با محوریت اشعار «سهراب سپهری» ضبط شده است و قبل از فرارسیدن سال جدید به مردم تقدیم می‌شود.

نوازندگانی که در آلبوم موسیقی «مسافر» به هنرنمایی پرداخته‌اند، عبارتند از: پیانو: آندرانیک آرزومانیان، ویلن: همایون رحیمیان، ارسلان کامکار، خاچیک بابائیان و ابراهیم لطفی، ویلا: سیاوش ظهیرالدینی، ویلنسل: کریم قربانی، کنترباس: زنده‌یاد علیرضا خورشیدفر، سینتی سایزر: محمد رضا احمدیان، ضبط موسیقی: استودیو بل، صدابردار: منوچهر ریاحی و ایرج فهیمی، همخوان: الهه حمیدی، ریما نورزاد و نسرین عمران. مدیر اجرایی آلبوم موسیقی «مسافر» برعهده «مهدی بشکوفه» و طراح گرافیک آن را نیز «امین جعفری» انجام داده است.

علاقمندان می‌توانند جهت پیش خرید دیجیتالی آلبوم موسیقی «میهن» از طریق سایت «بیپ تونز» به آدرس www.beeptunes.com و همچنین سایت «ریتمو» به آدرس www.ritmo.ir اقدام نمایند.

 

نوشته آلبوم مسافر با صدای مرحوم «خسرو شکیبایی» منتشر شد اولین بار در رادیو پارسی پدیدار شد.

Powered by WPeMatico

آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی «مهرداد کریم خاوری» منتشر ‌شد

آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی «مهرداد کریم خاوری» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» در سراسر کشور منتشر ‌شد.
آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی و تنظیم «مهرداد کریم خاوری» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» و با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «دف نوازان مشتاق» توسط شرکت پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شود و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار ‌گرفت.
«مهرداد کریم خاوری» در یادداشت کوتاهی که در بروشور آلبوم موسیقی «حلقه رندان» به رشته تحریر درآورده در مورد جدیدترین اثرش نوشته است: «مجموعه حاضر، ارائه دهنده ریتم‌هایی برای نوازندگان عزیز است. صدها بلکه هزاران سال است که دف مخاطبان عام و خاص یافته است و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌گردد. حفظ اصالت این ساز، همواره مورد نظر من بود؛ چرا که ارائه خلاقیت در یک محدوده هم کار مشکلی است و هم نیازمند شناخت همه جانبه در هر موضوع است. ارائه نوآوری نیازمند شناخت ریتم‌های مختلف در موسیقی ایران است که نیازمند تجربه و کار فراوان در گوشه‌های موسیقی دستگاهی ایران است.

ترکیب ریتم‌های مختلف سازهای کوبه‌ای با دف نه تنها خلاقیت محسوب نمی‌شود بلکه صرفاً یک کار ترکیبی ابتدایی است که به صورت
جریان زودگذر مطرح و حتی فراموش می‌شود. لذا ضمن تأیید خلاقیت و نوآوری در حیطه موسیقی اصیل ایرانی تمام نوازندگان عزیز ساز دف را به کسب شناخت دقیق همراه با تمرین‌های مستمر در حیطه موسیقی ایرانی که شامل «شناخت ادوار قدیمی» و «شناخت در زمینه ردیف» را توصیه می‌نمایم. جا دارد در اینجا از برادر عزیزم آقای «فردین کریم خاوری» و خانم «لیلا فاطمی نسب» و مدیریت شرکت «ایران گام» آقای «صدرالدین حسین‌خانی»  کمال قدردانی را داشته باشم.»
آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» در تابستان امسال در استودیو «نی داوود» توسط «محمد رضا ابراهیمی اعلم» صدابرداری شده و «فردین کریم خاوری» نیز ناظر ضبط آن را بر عهده داشته است.  این اثر موسیقایی دوازده قطعه به نام‌های؛ آرام مشتاق، سرمست، دیدار، شهر آشوب، والس، چهار مضراب، باران، ارغوان، ارشیا، رهایی، درد نوشان، دریا را شامل می‌شود. این اثر، جزو مجموعه آثار تکنوازی «مهرداد کریم خاوری» بعد از «حلقه هستی»، «حلقه مقام» و «در حلقه سودای تو» به شمار می‌رود.
اعضای گروه موسیقی «دف نوازان مشتاق» عبارتند از: سرپرست گروه‌ها: امیر جلیلیان، نسرین جورابچیان و کیمیا عالیخانی، نوازندگان: بهروز قهاری، یاشار شاه‌منصوری، رضا فاتح، امیرعباس برفی، مینا اسدی، امیر پارسا دریاباری، پانیذ شاهمرادی، معصومه رحمانی، زهره ازانی، سعید نادری، زهره فرجی، سودابه حاتمی، محمد خدایی، آرش مرتضایی‌فر، زهرا بیرنگ، عسل حسنی‌مقدم، محمدرضا فرامرزی، لیلا فاطمی‌نسب، گرگین خاضعی، هستی خمّان کلهر، شرمین یمنی، لیلا چوبینی، سپیده بختیاری، علی خلیلی، شادی رستمی، آتنا صباغچی، ملیکا میری، فرشاد محمدی، سمیه عربیان، ناهید نیازوندی، زهرا طاهری، ارشیا روستایی، الهام سلوکی، منصور کمالی‌نژاد، رویا نیو، زهرا یزدان‌پناه، رزیتا شیرکوند، شکیبا ماشینی، عاطفه فرصتکار، مهین ساسانی، رضا عرب، شیرین بیگی، سمیه تقوی، شکوفه شهسواری، شهلا کریمی، مهشید برومندان، مبینا قدیری، مریم دشتی و درسا ماهر. طراح گرافیک آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» توسط «سحر بنیادی» انجام شده و «مهدی بشکوفه» نیز مدیر اجرایی آن را برعهده داشته است.

نوشته آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی «مهرداد کریم خاوری» منتشر ‌شد اولین بار در رادیو پارسی پدیدار شد.

Powered by WPeMatico