رونمایی آلبوم آزما برگزار شد

آلبوم های «گاهی درخشش آفتاب» و «آزما»، آخرین و تازه ترین تولیدات شرکت پیانو هفت به مدیریت بصیر فقیه نصیری در روز جمعه بیستم اسفندماه در شهرکتاب ابن سینا و فروشگاه فرهنگ با حضور هنرمندان موسیقی رونمایی شد.

رونمایی آلبوم «آزما»، تازه ترین اثر حمیدرضا دیبازر روز گذشته بیستم اسفندماه در شهرکتاب ابن سینا برگزار شد. این آلبوم حاصل تازه ترین تلاش های یکی از پیشگامان موج موسیقی تلفیقی ایران یعنی حمیدرضا دیبازر است.

این موسیقیدان که همواره تلاش داشته تا ضمن پایبندی به مبانی موسیقی آکادمیک، ترجمان موسیقیایی ذهن زیبایی پرداز خود را بصورت بدیع و کاملا شخصی بدون تعصب در انتخاب شیوه و سبک هنری با مخاطب درمیان بگذارد، این بار در آلبوم «آزما»، نگاهی کاملا جدی به (کلام فارسی) را دستاویز خود کرده است.

«آزما» در حقیقت همان صدای امروز ذهن زیبایی شناسانه دیبازر همیشگی است که همواره تلاش کرده از بوطیقای موسیقی خود به مثابه دلنگاره های شنیدنی ذهن شاعر مسلک خود بهره جوید. حضور دولتمند خلف در این آلبوم را می توان در راستای تلاش های طولانی مدت دیبازر دانست که همیشه معتقد بوده موسیقی به هر شکل موسیقی است و بی کلام و با کلام ندارد.

دیبازر در مراسم رونمایی آلبوم خود خطاب به هنرمندان و مخاطبان گفت: موسیقی زبان مشترک امپراطوری همه ملتهاست و نمیتوان برای آن حد و مرز متصور شد. اما به هر صورت نباید از توجه به اصالت و ریشه های آن چشم پوشید.

وی در باره همکاری خود با دولتمند خلف، بیان کرد: در ساخت «آزما» تلاش داشتم ضمن نگاه و ‌مرور مجددی به آنچه که تاکنون هویت منحصر بفرد موسیقی من بوده از کلام به صورت بدیعی استفاده کنم. و حضور دولتمند خلف را هم باید  در ادامه همین نگاه و ذهنیت دید.


نوشته رونمایی آلبوم آزما برگزار شد اولین بار در رادیو پارسی پدیدار شد.

Powered by WPeMatico