گروه بانوان «ستاره قطبی» ۵ اسفند ماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود

گروه بانوان «ستاره قطبی» به سرپرستی بهار ایلچی که تاکنون کنسرت های متعددی را برای بانوان برگزار کرده است، در تاریخ ۵ اسفند ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت به چند زبان و توسط چند خواننده برگزار می گردد و پوریا پیرزاده تنظیم کننده قطعات این کنسرت است.

بهار ایلچی، سپیده ایلچی، مهشید مولایی، پگاه ابراهیم، مهرناز دبیرزاده، آرمیتا فهیمی، سحر دزوارئی، پرنا کوه گیوی، آوا منبری، شانیا شهریاری ، سارا پارسایی، ثمیلا تحویلداری، نگین رشیدی، کیانا کرمانیان و مینا دریس اعضای گروه ستاره قطبی را تشکیل می دهند.

این کنسرت به همت موسسه آوای باران و تهیه کنندگی علی افشار و مریم فلاحی برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

نوشته گروه بانوان «ستاره قطبی» ۵ اسفند ماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود اولین بار در رادیو پارسی پدیدار شد.

Powered by WPeMatico

توضیحات شهرداد روحانی در یک نشست خبری پیرامون کنسرت هایش

شهرداد روحانی ابتدا درباره‌ ی اجرای پیش رو در فرهنگسرای نیاوران گفت: طی هفته های آینده دوئت پیانویی را همراه با یلدا صمدی اجرا می کنیم که این دوئت بر اساس قطعاتی از ساخته‌های خودم برای اولین بار اجرا می شود که خوشبختانه طبق اطلاعاتی که کسب می کردم از این کنسرت استقبال خوبی به عمل آمده است.

هم اکنون مشغول برنامه ریزی برای برگزاری این کنسرت در شهرستان ها هستیم که بعد از برگزاری تهران این تور موسیقایی آغاز می شود که طی روزهای آینده پیرامون آن اطلاع رسانی های لازم خواهد شد. من بسیار خوشحالم که محتوای برگزاری این برنامه زنده که خارج از جشنواره موسیقی فجر است به شکل دهان به دهان میان مخاطبان چرخیده و به نظر می آید که با کنسرت های خوب و متفاوتی روبرو خواهیم بود.

قرار بر این است که اجرایی را در مرکز همایش های برج میلاد تقدیم مخاطبان کنم که در آن یک ارکستر زهی متشکل از نوازندگان با تجربه و مستعد موسیقی کشورمان در اختیارمان قرارمی گیرد. البته خوشبختانه ما در ایران نوازنده سازهای زهی به تعداد زیادی داریم که عمده آنها از نوازندگان خوب این ساز هستند. به هر حال امیدوارم که شرایط به گونه ای باشد که کنسرت با کیفیتی را برای تماشاگران اجرا کنیم. ما در این کنسرت یک سری از قطعات خودم و قطعات موسیقی کلاسیک را برای مخاطبان و علاقمندان اجرا می کنیم که با توجه به رپرتوار در نظر گرفته شده قطعات این کنسرت آثار جدیدی هستند که اگر کمی صبر کنید به قطعا شاهد اجرای کنسرت جذابی خواهید بود.

وی با اشاره به نوازندگان ارکستر نیز گفت: من خبر ندارم که قرار است نوازنده جدیدی بیاید یا خیر، فقط اطلاع دارم که از سوی ستاد جشنواره قرار است تعدادی قریب به ۴۰ یا ۵۰ نوازنده در اختیارم بگذارند. البته خیلی هم برای من مهم نیست که این نوازندگان چه کسانی هستند، برای من مهم این است که این نوازندگان به سطح قابل قبولی از نوازندگی رسیده باشند که من آنها را تایید کنم.

این آهنگساز در ادامه در خصوص شرایط اجرا در برج میلاد تهران گفت: متاسفانه طی این سالیان سالن مناسبی ساخته نشده و الان هم همین تالار وحدت است که آن هم قدمت زیادی دارد. به لحاظ کیفیت صدایی قطعا برج میلاد مکان چندان مناسبی برای یک ارکستر کلاسیک نیست اما وقتی ۱۸۰۰ نفر می‌آیند و موسیقی کلاسیک گوش می‌کنند جای خوشحالی دارد.

به طور معمول سالن‌های موسیقی کلاسیک دنیا نیز بیشتر از ۲ هزار نفر ظرفیت ندارند در حالی که سالن رودکی با ۲۰۰ نفر گنجایش بهترین سالن ما از منظر صدایی می باشد که متاسفانه خیلی کوچک است. من هم دوست دارم در جایی اجرا کنم که کیفیت صدایی مناسبی داشته باشد اما شرایط اینطور حکم می‌کند که ما در برج میلاد اجرا داشته باشیم من تجربه اجرا در این سالن را دارم و با ارکستر سمفونیک به عنوان رهبر میهمان در این سالن اجرا داشتم و به فضای آن کاملا آشنا هستم. حتما در آن تاریخی که قرار است ما در برج میلاد کنسرت برگزار کنیم وقت تالار وحدت پر بوده که اجرای ما را در آنجا برنامه ریزی نکردند. بنابراین بنده هم به به دلیل برنامه ریزی از قبل انجام شده باید در برج میلاد کنسرت خود را برگزار کنم. کمااینکه ارکستر فیلارمونیک برلین به اقتضای فضایی که سال ها پیش برای آنها در نظر گرفته بودند، در خرابه های جنگ موسیقی اجرا می کردند. الان هم وضعیت ما به این شکل است و من ناچارم که کنسرت را در برج میلاد برگزار کنم اگرچه برگزاری این برنامه در جای پرجمعیتی چون سالن میلاد یک امتیاز است که می تواند مخاطبان بیشتری را برای برنامه ما داشته باشد. ضمن اینکه من حداقل سالن دیگری را سراغ ندارم که کیفیت ایده آل صدابرداری داشته باشد.

Powered by WPeMatico

مجموعه آلبوم روی در آفتاب با صدای علیرضا قربانی منتشر شد.

این مجموعه که در دو جلد منتشر شده است، روایت های عرفانی از زبان شمس تبریزی و فصل های زندگی مولانا را باز می گوید.

جلد اول با عنوان بهار و تابستان به شرح کودکی و جوانی مولانا پرداخته و شامل ۹ قطعه در دستگاه های نوا و شور است، جلد دوم با عنوان پاییز و زمستان شرح شیدایی و خلوت شعر مولانا است و دارای ۱۲ قطعه در دستگاه های ماهور و شور، بر اساس گام های مقامی تنبور می باشد.

بنیاد رودکی در راستای برنامه های خود برای بزرگداشت شاعران ایرانی، مجموعه روی در آفتاب را منتشر کرده است. پیش از این مجموعه از خشت و خاک در بزرگداشت فردوسی توسط این بنیاد منتشر شده بود و مجموعه بزرگداشت رودکی نیز در دست انتشار است.

علاقه مندان به تهیه آلبوم روی در آفتاب می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

Powered by WPeMatico